03.04.2019

Сьогодні в залі засідань районної ради відбувся селекторний семінар-нарада за темою «Про хід реалізації проекту ЄС «Ефективна первинна медицина в громаді», умови участі у конкурсі міні-грантів»

Участь в даному заході взяли голова районної ради Лариса Стефанюк, голова районної державної адміністрації Роман Гончаров, представники районної ради,  районної державної адміністрації, комунального некомерційного підприємства Кегичівської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кегичівського району Харківської області, сільські та селищні голови району.

Нараду провів голова Харківської обласної ради, голова Ради партнерів-бенефіціарів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» Сергій Чернов.

Програма семінару-наради передбачала розгляд таких важливих питаннь як хід реалізації у Харківській області проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», що фінансується Європейським Союзом, деякі практичні питання реалізації медичної реформи у Харківській області та про умови проведення конкурсу міні-грантів у рамках виконання проекту ЕС «Ефективна первинна медицина в громаді». В ході семінару-наради по кожному питанню доповідачами були надані детальні та конструктивні роз’яснення.

Довідково:

Харківська обласна рада у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція Змін «Перспектива» та ГС «Українсько-Німецька Медична асоціація» реалізують проект «Ефективна первинна медицина в громаді», що фінансується Європейським Союзом та виконується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні».

Проект реалізується на території Харківської області протягом 30 місяців. Мета Проекту: сприяння впровадженню медичної реформи, підвищення якості та доступності надання медичних послуг.

Проект має чотири складові:

1. Створення Ресурсного центру як доступного сучасного простору для зустрічей, семінарів, тренінгів, консультацій та роз’яснень щодо розвитку системи охорони здоров’я для сімейних лікарів та місцевої влади (Ресурсний центр розташований за адресою: м. Харків, 31022, Майдан Свободи 5, офіс 10. Графік роботи: з 9.00 до 18.00).

2. Навчальні програми: системні тренінги та вебінари з менеджменту організації, створення системи сервісу для пацієнтів, мотивації персоналу, бюджетування тощо, організація навчальних поїздок Україною та країнами ЕС з метою вивчення кращих практик. Цільова аудиторія: управлінські команди центрів первинної медико-санітарної допомоги, керівники органів місцевого самоврядування, с імейні лікарі, які мають бажання відкрити приватну практику (ФОП).

3. Просвітницькі заходи: роз’яснювальні семінари з питань реалізації реформи на базовому рівні; рекомендації щодо вирішення проблемних питань, організація «Ярмарок вакансій» та «Ярмарок здоров’я». За ініціативою та запитом органів місцевого самоврядування.

4. програма міні-грантів для розвитку первинної ланки медицини в громадах, підвищення якості та доступності медичних послуг. Цільова аудиторія: органи місцевого самоврядування, на території яких функціонують заклади первинної ланки медицини, Центри первинної медико-санітарної допомоги, лікарі приватної практики сімейної медицини (ФОП).

Порядок проведення конкурсу міні-грантів у рамках Проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» затверджено рішенням Харківської обласної ради від 28.02.2019 №958-VII.

Проектна документація, Методика оцінювання проектних заявок, План проведення конкурсу затверджено рішенням Ради партнерів-бенефіціарів Проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» (протокол від 26.03.2019 №3).

Прийом заявок на конкурс міні-грантів розпочався 28 березня 2019 року. Заявки та конкурсна документація приймаються до 24.00 12 травня 2019 року (включно) в електронній формі на офіційну адресу Проекту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У 2019 році за умовами конкурсу буде надано 10 міні-грантів на суму до 300 тис грн. кожний. Проекти повинні бути реалізовані з червня по листопад 2019 року.

Форми заявки та умови конкурсу оприлюднено на cайті Харківської обласної ради (за посиланням goo/gl/sdPkiU).