16.05.2019

Сьогодні Україна відзначає День вишиванки – всеукраїнське свято, яке сприяє збереженню  народних традицій щодо створення та носіння етнічного вишитого одягу

Приємно зазначити, що національні традиції не забуваються і не губляться з плином часу. Вже вкотре на Кегичівщині проводиться День Вишиванки.

Свято розпочало свою історію у м. Чернівці 13 років тому, на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка цього ж фкультету Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка одного зі студентів-одногрупників, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів.

Вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ось і сьогодні, вшановуючи національні традиції та цінності українського народу, голова Кегичівскої районної ради Лариса Стефанюк з виконавчим апаратом районної ради та голова Кегичівської районної державної адміністрації Роман Гончаров з керівниками структурних підрозділів і працівниками апарату РДА, долучилися до сьогоднішнього свята прийшовши на роботу у вишиванках. Таким чином учасники заходу продемонстрували свою шану та повагу до цього національного символу, своє ставлення до національних традицій, здатність гордитись культурними та мистецькими надбаннями української нації.