13.06.2019

У 2019 році Харківщина очікує на 300 мільйонів гривень державної підтримки галузі АПК

Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час робочої поїздки до Кегичівського району.

Очільник облради відвідав ферму й поля приватного господарства «Агропрогрес», після чого взяв участь у пленарному засіданні XXXVI сесії районної ради, яка цього дня розглянула 23 питання порядку денного.

Сергій Чернов, звертаючись до районних депутатів, значну увагу приділив питанням розвитку агропромислової сфери, аргументуючи це тим, що Кегичівщина – «край сільськогосподарський, зі значним потенціалом і землею, однією з найкращих не лише на Слобожанщині, але й у всій Україні».

Голова облради висловив занепокоєння станом тваринництва в області, підкреслюючи неодноразово, що завдання влади на державному й місцевому рівні - створювати умови для аграріїв та всіляко їх підтримувати.

«В області залишилося 13 районів, у яких дійного стада понад тисяча голів, у чотирьох районах - понад дві тисячі голів. І лише в єдиному Красноградському районі поголів'я складає майже 4 тисячі корів.

Такі господарства, як "Агропрогрес" на Кегичівщині, яке очолює Андрій Хвесик, потрібно підтримувати, створювати умови, ухвалювати державні програми. Адже це - робочі місця, місцеві податки і продовольча безпека держави», - говорить Сергій Чернов.

Як він повідомив, «загалом в області за усіма державними програмами, які мають відношення до підтримки АПК, цьогоріч має надійти понад 300 млн грн. На сьогодні Харківщина отримала вже 140 млн грн. Йдеться про часткову компенсацію на придбання техніки (в області придбано біля семисот одиниць нової техніки); на тваринництво і селекційну роботу, на підтримку фермерських господарств (цього року в регіоні створено 58 нових фермерських господарств).

Джерело: Харківська обласна рада