19.05.2020

Відбулось пленарне засідання ХLV сесії районної ради VІІ скликання

 

 

19 травня 2020 року в залі засідань районної ради відбулось пленарне засідання ХLV сесії районної ради VІІ скликання. В ході засідання було розглянуто заплановані питання порядку денного.

Зокрема, затверджено Перелік нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району у новій редакції.

Враховуючи демографічну ситуацію у районі, з метою задоволення потреб громади району у наданні якісних освітніх послуг, виникла необхідність оптимізації мережі закладів освіти району. Тому депутатами районної ради було прийнято рішення про ліквідацію Павлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кегичівської районної ради Харківської області.

Надано дозвіл на списання майна відділу культури Кегичівської районної державної адміністрації шляхом ліквідації.

Внесено зміни до комплексної Програми соціального захисту населення Кегичівського району на 2016-2020 роки, а саме збільшено на 18,0 тис. грн. у 2020 році видатки на проведення санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1.

Розглянуті питання про виконання районних програм, термін дії яких закінчився в 2019 році та заслухано інформації про хід виконання районних програм в порядку контролю.

Враховуючи пропозиції та зауваження депутатів, внесено зміни до рішення районної ради від 17 грудня 2019 року №584 – VІІ «Про районний бюджет на 2020 рік» та додатків до нього (зі змінами).

А саме:

1. Виділення додаткових коштів

За рахунок вільного залишку районного бюджету, який утворився на 01 січня 2020 року, збільшується видаткова частина районного бюджету на 375 723 грн. та спрямовується:

- відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на співфінансування мініпроекту «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» (переможець обласного конкурсу), мініпроєкт «Сучасне шкільне подвір'я – крок до комфортного та безпечного дозвілля учнів» для Кегичівського ліцею – 90 000 грн. (спеціальний фонд, бюджет розвитку)

- іншу субвенцію Кегичівській селищній раді на співфінансування мініпроекту «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» (переможець обласного конкурсу), мініпроєкт «Майбутнє наших дітей в руках дорослих. Тільки найкраще для здоров'я та розвитку» – 184 890 грн.

- іншу субвенцію Лозівській сільській раді на співфінансування мініпроекту «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» (переможець обласного конкурсу), мініпроєкт «З турботою про людей: безпечна зупинка – безпечне село» – 15 450 грн.

- іншу субвенцію Новопарафіївській сільській раді на співфінансування мініпроекту «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» (переможець обласного конкурсу), мініпроєкт «Тепло та затишок в сільський клуб для розвитку культури на селі» – 44 950 грн.

- відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на ремонт частини системи водопостачання та каналізації Кегичівського ліцею – 40 433 грн. (придбання матеріалів для ремонту – 10 122 грн., оплата робіт по договору підряду – 30 311 грн.)

Визначити головними розпорядниками коштів – відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на 130 433 грн. та фінансове управління районної державної адміністрації для передачі коштів Кегичівській селищній раді, Лозівській сільській раді та Новопарафіївській сільській раді у вигляді міжбюджетних трансфертів на 245 290 грн..

2. Зменшення доходів та видатків

У зв’язку з проведенням санітарно-епідеміологічних заходів, спрямованих на запобігання негативних наслідків, спричинених виникненням і поширенням гострої распіратирної хвороби COVID-19, впроваджено обмеження, які передбачають встановлення обмеження трудової діяльноті, що негативно впливає на економічну активність, зменшення обсягів торгівлі, споживчої активності населення, скорочення виробництва та інвестицій.

Також сповільнення росту економіки району призведе до відхилення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району від прогнозу, врахованого під час затвердження районного бюджету на 2020 рік.

Через уповільнення зростання заробітних плат недонадійде податок з доходів фізичних осіб. В зв'язку з збереженням низької ціни на природний газ, невиконання АТ «Укргазвидобування» обсягу внутрішнього видобування газу відповідно до Концепції розвитку газовидобувної галузі України є загроза недонадходження рентної плати за користування надрами для видобування газу та газового конденсату.

З метою приведення доходної частини районного бюджету у відповідність до норм чинного бюджетного законодавства, на підставі статей 52, 78 Бюджетного кодексу України враховуючи результати аналізу основних показників економічного і соціального розвитку району та наявну податкову базу, вносяться наступні зміни:

Зменшуються річні планові показники доходів загального фонду районного бюджету на загальну суму 3 181 504 грн., в тому числі:

- ККДБ 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата» на 600 000 грн.;

- ККДБ 13030800 «Рентна плата за користування надрами для видобування газу» на 2 324 904 грн.;

- ККДБ 13030900 «Рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату» на 256 600 грн.

Відповідно зменшується видаткова частина загального фонду районного бюджету на загальну суму 3 181 504 грн., за бюджетними програмами:

- «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами))» - 2 500 000 грн. (продукти харчування – 1 000 000 грн., оплата теплопостачання – 1 500 000 грн.);

- «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» - 200 000 грн. (оплата теплопостачання);

- «Надання спеціальної освіти мистецькими школами» - 34 500 грн. (оплата послуг);

- «Забезпечення діяльності бібліотек» - 90 000 грн. (оплата теплопостачання);

- «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів» - 197 004 грн. (придбання крісел в РБК – 101 004 грн., оплата послуг – 96 000 грн.)

- «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» - 160 000 грн. (оплата теплопостання – 150 000 грн., оплата електроенергії – 10 000 грн.)

3. Субвенції сільських, селищних рад

Відповідно до ст.93 Бюджетного кодексу України отримано договори між районною радою та сільськими, селищними радами на передачу міжбюджетних трансфертів:

Кегичівська селищна рада надає субвенцію в сумі 30 000 грн. відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації для Кегичівського ліцею на співфінансування міні-проекту «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» (переможець обласного конкурсу).

Вносяться зміни до договору від 29 липня 2019 року між Рояківською сільською радою та районною радою, а саме: зменшуються видатки по відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на підвіз учнів на 75 000 грн.

Вносяться зміни до договору від 29 липня 2019 року між Лозівською сільською радою та районною радою, а саме: зменшуються видатки по відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на підвіз учнів на 12 110 грн.

Детальніше з текстами рішень, прийнятими на ХLV сесії VІІ скликання, можна ознайомитися на офіційному сайті Кегичівської районної ради http://www.kegichevka-rada.gov.ua в розділі «Нормативно правова база», «Рішення сесії».