16.03.2017

21 березня передбачається підписання першого в Харківській області Договору про співробітництво територіальних громад          Документ планується підписати 21 березня цього року об 11 годині у приміщенні Великобурлуцькій селищної ради.

      Керуючись Законом України «Про співробітництво територіальних громад», громади Великобурлуччини (Великобурлуцька селищна рада - ініціатор, Підсереднянська, Гнилицька Перша, Катеринівська, Григорівська, Хатнянська сільськи ради) відповідно до чинного законодавства провели низку заходів з організації співробітництва у формі реалізації спільного проекту «Тільки разом зробимо село привабливим», яким передбачається придбання спеціальної техніки, необхідної для проведення робіт з благоустрою та утримання населених пунктів в належному санітарному стані.

       Закон України «Про співробітництво територіальних громад» набув чинності у 2014 році і мав би стати першим кроком на шляху реформування місцевого самоврядування та об’єднання громад.

       Станом на 1 березня 2017 року в Україні укладено та зареєстровано Мінрегіоном 75 договорів про співробітництво територіальних громад. Це більше ніж 380 громад, серед яких є і об’єднані, які спільно реалізують проекти, розвивають сільські території, підвищують якість життя населення.

        Найбільшу кількість угод про співробітництво територіальних громад укладено в Полтавській області - 35, Івано-Франківській – 10, Волинській – 8, Черкаській – 6. В Харківській області до цього часу – жодного.

        За дорученням голови Харківської обласної ради Сергія Чернова проведено ряд заходів, спрямованих на активізацію в районах роботи по співробітництву громад:

• фахівці Харківської обласної ради спільно з Асоціацією місцевого самоврядування Харківської області проводять роз’яснення процедури укладення договорів співробітництва з виїздом безпосередньо в райони, які виявили бажання долучитися до цієї справи;

• ініціативна група відвідала Полтавський район Полтавської області для набуття практичних знань щодо укладання договорів співробітництва;

• розроблені та надані ініціаторам співробітництва «Рекомендації щодо практичного застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в частині організації та юридичного оформлення договору про співробітництво».

За матеріалами Харківської обласної ради - посилання на офіційне джерело