05.04.2017

Відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу та громадськості на тему «Об'єдняння територіальних громад. Можливості заради розвитку»

Сьогодні в актовій залі Кегичівської районної ради відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу та громадськості на тему «Об'єднання територіальних громад. Можливості заради розвитку». Участь в семінарі прийняли голова районної ради Лариса Стефанюк, голова районної державної адміністрації Роман Гончаров, депутати районної ради, сільські та селищні голови, представники районної державної адміністрації.

Для проведення семінару-практикуму були запрошені Баринова Діана Семенівна, директор Харківського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування, заступник голови обласної робочої групи з підтримки заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, Нестеренко Віктор Вікторович, експерт з питань децентралізації, заступник голови ГО «Польсько-української аграрної асоціація».

Для розгляду в програму семінару були включені наступні питання:

1. Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затвердженою розпорядженням КМУ №333-р від 01.04.2014р.

2. Про хід та перспективи реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади на території Харківської області.

3. Практичні аспекти об’єднання територіальних громад.

4. Про порядок дій органів місцевого самоврядування щодо ініціювання та проведення процесу добровільного об’єднання територіальних громад.

В ході заходу були представлені презентаційні матеріали на прикладі територіальних громад, які вже створені, а саме: Війтовецької об'єднананої територіальної громади та Волочиської міської об’єднананої територіальної громади. Також були представлені фото- та відеоматеріали про візит представників органів місцевого самоврядування Харківщини на Хмельниччину, які ознайомилися із досвідом хмельниччан у сфері організації та управління об’єднаними територіальними громадами, способами залучення та використання інвестицій.

Учасники заходу взяли активну участь у обговоренні питань програми семінару, особливу увагу присутні акцентували на таких питаннях як: аспекти формування спроможної територіальної громади на кегичівщині, можливі переваги та недоліки після проведення об'єднання територіальних громад в нашому районі, хто буде контролювати якість освіти, якщо новостворена громада не матиме можливості взяти на своє утримання освітні заклади, як буде здійснюватися рентна плата, якщо лише частина місцевих рад буде входити до ОТГ і на їх території будуть відсутні підприємства, які сплачують ренту та ін. На всі задані питання учасники семінару отримали консультації та змістовні відповіді.